Położone w gminie Santana, na północnym wybrzeżu Madery, Muzeum Winorośli i Wina przygląda się złożonemu procesowi produkcji tego regionalnego produktu, który na przestrzeni wieków zyskał solidną reputację na całym świecie.

To muzeum znajduje się na Eksperymentalnym Polu Uprawy Winorośli w Arco de São Jorge. Przyjmując misję bycia dynamicznym i interaktywnym miejscem, Muzeum Winorośli i Wina składa się z obszaru eksperymentalnego i starej odrestaurowanej piwnicy, w której znajdują się naczynia używane w uprawie winorośli, w większości przekazane przez miejscową ludność.

W tej piwnicy odrestaurowano trzy prasy do wina, oferując odwiedzającym możliwość kontaktu z tymi tradycyjnymi przestrzeniami. Ponadto w Muzeum Winorośli i Wina znajduje się miejsce poświęcone degustacji różnych produktów regionalnych, takich jak ciasto miodowe czy chleb kukurydziany z Madery.

Wystawa zawiera również sekcję wyjaśniającą różne cykle winorośli, a także cechy różnych odmian uprawianych w tym regionie. Wreszcie, Muzeum Winorośli i Wina obejmuje sklep, w którym można kupić tradycyjne produkty, takie jak ciasta miodowe i chleb kukurydziany, domowy chleb lub wiklinę.

Sítio da Lagoa 9230-018 Arco de São Jorge;
Od poniedziałku do piątku: 14:00 – 17:30; Zamknięte: sobota, niedziela i święta
(+351) 291 578 106