Nikt nie lubi wstawać wcześnie podczas wakacji bez uzasadnionego powodu. W tym artykule chcemy zachęcić Was do wcześniejszej pobudki – wybraliśmy najlepsze miejsca, aby zobaczyć wschód słońca na Maderze –  z pewnością nie pożałujesz!

Sprawdź czas wschodu słońca i zaplanuj podróż z wyprzedzeniem. Zainspiruj się naszymi sugestiami.

Ponta de São Lourenço

Kiedy docieramy do tego punktu na wyspie, wcześnie rano jesteśmy zwykle sami z naturą i morzem.

W tej części wyspy można znaleźć niesamowite widoki. Warto więc podejść do najbliższych punktów widokowych. Miradouro do Rosto lub Baía d 'Abra to jedne z najpiękniejszych miejsc. Inną dobrą opcją jest Prainha (naturalna piaszczysta plaża). Jeśli będziesz rano w tym miejscu możesz wybrać się na wędrówkę szlakiem z Ponta de São Lourenço do Cais do Sardinha i rozpoczęcie dnia od kąpieli w morzu. Poczuj energię!

https://www.instagram.com/buchowski

Miradouro do Guindaste, Faial

Geografia tego punktu widokowego wydaje się być dostosowana do „łowców wschodów”. Oferuje fenomenalny panoramiczny widok na morze i północne wybrzeże wyspy, od Faial do Ponta de São Lourenço. 

Droga kończy się tuż obok punktu widokowego, dzięki czemu uzyskasz łatwy dostęp do niezapomnianych widoków. Jest to również doskonałe miejsce dla miłośników fotografii.

Ribeira da Janela

Widziane z plaży skalne wysepki  wyglądają, jakby wynurzyły się z morza, aby nas przywitać. To miejsce ma bardzo szczególne piękno. Tutaj otoczy cię dźwięk fali, różnorodność odcieni zieleni i lśniące morze (świeci jaśniej, gdy wschodzi słońce). Jest spektakularnie!

Pico do Areeiro

Oglądanie wschodu nad chmurami w Pico do Areeiro, z morzem na horyzoncie, jest przeżyciem, które zapamiętasz do końca życia.

Nie ma wielu miejsc na świecie, w których można się obudzić w wygodnym łóżku, a po około 45 minutach jazdy można osiągnąć 1818 metrów wysokości. Jest to jak najbardziej możliwe, jeśli jesteś w Funchal – skorzystaj więc z okazji. Ubierz się ciepło i ciesz się najbardziej niesamowitymi widokami Madery.

Wycieczki z przewodnikiem

Chcesz powitać dzień ze szczytu Pico do Arierio, na wysokości 1818 m n.p.m.? 

Zarezerwuj wycieczkę wschód słońca na Pico do Arieiro z Doliną Zakonnic.