Punkt widokowy Ninho da Manta znajduje się kilka metrów od początku trasy Vereda do Areeiro (PR1), jednego z najbardziej znanych szlaków trekkingowych na Maderze. Stał się zatem obowiązkowym przystankiem zarówno dla turystów pieszych, wyruszających stąd w kierunku najwyższego szczytu wyspy, jak i dla odwiedzających Pico do Areeiro.

Ninho da Manta znajduje się obok tak zwanego Pousada do Pico do Areeiro – podobno jest to miejsce, w którym gniazdował ptak drapieżny znany jako myszołów (Buteo buteo). Pozwala zobaczyć  São Roque do Faial i dolinę Fajã da Nogueira, wybrane miejsce gniazdowania burzyka zwyczajnego (Puffinus puffinus).

Z punktu widokowego Ninho da Manta, można docenić część centralnego pasma górskiego Madery. W krajobrazie dominuje majestat formacji skalnych, które często wznoszą się ponad chmury. Jest to również miejsce gniazdowania endemicznego gatunku petrela zińskiego (Pterodroma madeira), uważanego za najbardziej zagrożonego ptaka morskiego w Europie.

Po tych chwilach kontemplacji warto odkryć szlak łączący Pico do Areeiro (1817 m) z Pico das Torres (1851 m), kończący się na Pico Ruivo (1862 m).