Madera jest często opisywana jako ogród zawieszony w oceanie, ale jej uroki są nie tylko na powierzchni. Odkrywanie podwodnego świata oznacza odkrywanie życia i żywych kolorów. Dla miłośników morza nurkowanie na Maderze to doświadczenie, którego nie można przegapić! Zróżnicowana fauna morska, doskonałe warunki widoczności i łagodne temperatury wody, które wahają się od 18 ° C do 24 ° C, sprawiają, że nurkować można przez cały rok. Wśród różnych miejsc polecanych do nurkowania na Maderze, nurkowie i początkujący znajdą podwodne krajobrazy o rzadkiej urodzie, których prawie nie zapomną.

Odmiejsc położonych w rezerwacie przyrody Garajau po sztuczne rafy powstałe w wyniku zatonięcia statków, a także miejsca, w których można nurkować bezpośrednio z plaży – jak w przypadku Porto Santo – wachlarz opcji dla tych, którzy chcą nurkować na Maderze jest ogromny. Podczas nurkowania na Maderze najprawdopodobniej natkniesz się na gatunki morskie, takie jak barakudy, makrele gujańskie, gigantyczne ukwiały, płaszczki, koniki morskie lub ośmiornice. Wszyscy wolni i skrupulatnie szanowani przez wszystkich. Skontaktuj się z jedną z wielu wyspecjalizowanych firm i szkół, aby odkryć głębiny Atlantyku.

Podwodna przygoda

Różnorodność biologiczna, widoczność i temperatura wody sprawiają, że nurkowanie na Maderze jest możliwe przez cały rok. Uprzywilejowane miejsce na podwodną przygodę.