Cześć, miło mi, że poświęcasz swój czas na poznanie mojej osoby.

Mam na imię Konrad. O Maderze pierwszy raz usłyszałem w 2008 roku, podczas pobytu na Azorach. W 2009 roku razem z żoną wybieraliśmy cel naszej podróży poślubnej, pomyślałem o Azorach, które zobaczyłem rok wcześniej. Niestety okazało się, że Azory są w Polsce na tyle nieznanym kierunkiem, że wycieczki organizuje tylko niemieckie TUI, a cena przyprawiała o zawrót głowy. Wtedy też zwróciliśmy uwagę na Maderę.

Przygotowania do podróży zaczęliśmy od poszukiwania informacji na temat wyspy. Okazało się, że w internecie ciężko o pomocne turystom wskazówki. Z kolei na rynku księgarskim znaleźć można było jedynie dwie pozycje brytyjskich podróżników.

Tym sposobem swoją wiedzę czerpaliśmy z przewodnika Pascala. Na miejscu bardzo szybko zauważyliśmy, że Madera ma dużo więcej do zaoferowania. Przewodnik odłożyliśmy na bok i kierowaliśmy się własnym przeczuciem. Okazało się, że była to bardzo dobra decyzja. Po powrocie do Polski po kilku miesiącach pojawił się pomysł spisania relacji (dostępna tutaj: nasza relacja) i opublikowania jej w internecie.

W ten sposób powstała strona madera.org.pl. W miarę wzrostu popularności Madery stała się inspiracją dla innych osób. Małymi krokami przerodziła się z funkcji pamiętnika z podróży w obszerny poradnik/przewodnik.

Nakład pracy oraz jakość informacji znajdujących się na stronie doceniło Direção Regional do Turismo da Madeira (visitmadeira.pt) oraz miasto Funchal nawiązując stałą współprace, mającą na celu promowanie walorów turystycznych Madery w Polsce.

Regularnie współpracuję z wydawnictwem Pascal, efektem tej współpracy są przewodniki po Maderze, których jestem współautorem: Madera z serii Przewodnik Ilustrowany (wyd. 2014), Madera z serii Lajt (wyd. 2018), Madera i Porto Santo z serii Inspirator Podróżniczy (wyd. 2018) oraz dwa autorskie przewodniki Madera i Porto Santo z serii Lajt (wyd. 2022) i Madera i Porto Santo z serii Inspirator Podróżniczy (wyd. 2022).

Pozdrawiam
Konrad

Miałem okazję współpracować z: