W 1419 roku Gonçalves Zarco i Tristão Vaz Teixeira „wylądowali” w Machico, aby odkryć  – autentyczny ogród atlantycki – Maderę. Dla mieszkańców Madery Machico to historyczne miejsce, które jest cenione przez wszystkich. Sześć wieków później nadszedł czas, abyś zrobił coś przeciwnego: zaokrętował się w marinie i wyruszył na obserwację waleni w Machico i odkrył bogactwo tych ciepłych wód.

Obszar ten jest jednym z najatrakcyjniejszych na wyspie jeśli chodzi o podgądanie podmorskiego świata. Obserwowanie wielorybów w Machico, w czystych wodach wschodniego wybrzeża, odbywa się codziennie, przez cały rok. Kilka gatunków delfinów, wielorybów, a nawet żółwi morskich znajduje tu spokojne i bezpieczne siedlisko.

Tak więc, wyruszając z zatoki Machico, gdzie znajdziesz również przyjemną promenadę na spacer, możesz cieszyć się rzadką możliwością obserwowania tych majestatycznych zwierząt w ich naturalnym środkowisku – i, kto wie, może nawet pływać z nimi (czy wiesz, że wody te mają średnią temperaturę od 18 ⁰ C do 24 ⁰ C przez cały rok?).

Długo zajmie ci zapomnienie tego zwidoku: uderzającego wyspiarskiego krajobrazu, unoszącego się nad Atlantykiem, podczas gdy odkrywasz jego bogatą faunę w obserwacji wielorybów w Machico.

Gdzie zarezerwować?

Scorpio Madeira Wildlife

Caminho da Ribeira do Natal, 30, 9200-031 Caniçal
(+351) 916 498 101

Madeira Sea Emotions

Rua de São Sebastião nº 68, 9200-040 Caniçal
(+351) 966 684 588