Położony w gminie Santana, na północnym wybrzeżu Madery, Park Leśny Queimadas jest doskonałym miejscem do obserwowania charakterystycznego bogactwa biologicznego lasu Laurissilva.
 
Jest to idealne miejsce na spacery, wędrówki i relaks w kontakcie z zielonym krajobrazem. Wśród różnorodnej flory w Parku Leśnym Queimadas na szczególną uwagę zasługują piękne okazy typowych gatunków drzew Laurissilva, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1999 roku.
 
Możemy podkreślić obecność kilku okazów Til (Ocotea foetens), stuletniego wrzosu (Erica platycodon subsp. Maderincola), Pau branco (Picconia excelsa) lub borówki maderskiej (Vaccinium padifolium).
 
Żywy krajobraz uzupełniają gatunki ptaków, które często można tu zobaczyć. Mowa tu o zwierzętach takich jak endemiczny grzebień (Regulus madeirensis) i gołąb maderski (Columba trocaz), ale także myszołów (Buteo buteo harterti), pliszka szara (Motacilla cinerea schmitzi) czy zięba (Fringila coelebs madeirensis).
 
W Parku Leśnym Queimadas znajduje się również schronisko Casa de Abrigo das Queimadas, które zachowuje oryginalne cechy starego Casas de Santana: dach kryty strzechą. 
 
W Queimadas rozpoczyna się kilka szlaków m.in PR 9 – Levada do Caldeirão Verde lub szlak prowadzący do Pico das Pedras.