Duża dolina, która służy jako naturalny amfiteatr dla Funchal, z jednej strony, i spokojne morze, które kąpie południowe wybrzeże Madery, z drugiej: to jest to, co można zobaczyć z punktu widokowego Pico dos Barcelos.
 
Miejsce to, położone w  Santo António – siedzibie klubu piłkarskiego „Andorinha” w którym karierę rozpoczął Cristiano Ronaldo – znajduje się na wysokości 355 metrów i jest idealnie usytuowane dla odwiedzających, aby cieszyć się spokojnymi widokami na miejski krajobraz Funchal, w szczególności na zatokę. Możliwe, że to własnie z tego względu Cristiano Ronaldo kilka lat temu wybrał to miejsce na sesje zdjęciową, podczas której zaprezentował wszystkie swoje trofea.
 
Punkt widokowy Pico dos Barcelos pozwala również – przy dobrej widoczności – zobaczyć Desertas, grupę trzech małych wulkanicznych wysp: Ilhéu Chão, Deserta Grande i Bugio. Jest to oczywiście wspaniały i niezapomniany panoramiczny widok.
 
Należy zauważyć, że punkt widokowy Pico dos Barcelos został niedawno odnowiony. Obecnie ma więcej terenów zielonych i rekreacyjnych, restauracji i sklepów, które sprzedają produkty regionalne i rękodzielnicze.