Zachodnie wybrzeże Madery znane jest ze słonecznego klimatu. Jest to obszar wyspy, który cieszy się na ogół największą liczbą godzin ekspozycji na słońce, jest bardzo chętnie odwiedzany przez tych, którzy chcą cieszyć się ciepłymi dniami nad morzem.

Plaża Anjos jest z pewnością jedną z opcji, o których należy pamiętać. Położona w Canhas, w miejscu o tej samej nazwie,  oferuje udogodnienia dostępne przez cały sezon kąpielowy. Tym samym kąpiący się mogą liczyć na bar z tarasem, zaplecze sanitarne czy parasole.

Ponadto dostępne są drewniane pokłady, zapewniające łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do morza. Plaża Anjos znajduje się przy drodze łączącej miasto Ponta do Sol z Madalena do Mar. Na tej drodze (E.R. 101) można znaleźć słynny Cascata dos Anjos, emblematyczny wodospad, który wystaje ze stromej skalistej ściany.

Na koniec należy wspomnieć, że plaża Anjos, składająca się z bazaltowych kamyków i czarnego piasku, jest dostępna przez Caminho dos Anjos i drewniane schody. Tutaj zachód słońca jest niezapomniany!