Jeśli szukasz miejsca o spokojnej atmosferze na zachodnim wybrzeżu Madery, gdzie możesz spokojnie cieszyć się słonecznymi dniami charakterystycznymi dla tego regionu, Calhau da Lapa jest z pewnością opcją do rozważenia.

Ta kamienista plaża znajduje się w Campanário, nieopodal Ribeira Brava. Znana jest przede wszystkim z doskonałej jakości wód. Jest to idealne miejsce, aby zanurzyć się w przejrzystym i czystym morzu tego obszaru, z łagodnymi temperaturami przez cały rok.

Aby dostać się do Calhau da Lapa, musisz podążać szlakiem przez strome klify. W związku z tym zalecamy noszenie wygodnego obuwia, aby móc pokonać strome zejście, tutaj ważna uwaga – powrót jest męczący fizycznie. Możesz również przypłynąć do tego kąpieliska łodzią – żeglarskie doświadczenie, które zawsze zapada w pamięć.

W Calhau da Lapa kąpiący się mogą cieszyć się relaksującą atmosferą i niepowtarzalnym krajobrazem. Z jednej strony scenariusz jest pomalowany suchymi kolorami klifów, które chronią plażę; z drugiej strony króluje żywy i czysty błękit Atlantyku.