W archipelagu Madery jest kilka miejsc, które zaskakują odwiedzających swoimi idyllicznymi zarysami. Plaża Garajau, zintegrowana z rezerwatem morskim, jest jednym z tych miejsc. Jej naturalne warunki są idealne do nurkowania.

Ten teren kąpielowy znajduje się w częściowym rezerwacie przyrody Garajau, utworzonym w 1986 r. w celu ochrony bogatej różnorodności biologicznej tych wód, a tym samym zapobiegania pustynnieniu dna morskiego. Połowy są tutaj zabronione  a żegluga podlega ograniczeniom, dlatego jest to miejsce idealne do podziwiania podmorskiego życia.

Spokojne i czyste wody plaży Garajau są oczywiście bardzo poszukiwane przez entuzjastów nurkowania. Tutaj płetwonurkowie korzystają z wyjątkowej okazji do kontaktu z bogatą fauną, a mianowicie dużymi gatunkami, takimi jak na przykład granik mroczny (Epinephalus guaza) lub gigantyczny manta oceaniczna (Mobula birostris)).

Na plażę Garajau można dojechać kolejką linową. Kąpiący się znajdą tam różne udogodnienia takie jak toalety, przebieralnie i punkt pierwszej pomocy. Ponadto można zjeść przyjemny posiłek z Atlantykiem na pierwszym planie, w resauracji znajdującej się na plaży.