Dzięki atrakcjom odpowiednim dla wszystkich grup wiekowych plaża Palmeiras jest jednym z najpopularniejszych kąpielisk na wschodnim wybrzeżu Madery. Dzięki różnorodnym udogodnieniom i malowniczej okolicy jest to opcja do rozważenia w najcieplejsze dni.

Ten kompleks kąpielowy znajduje się w mieście Santa Cruz, obok rynku miejskiego. Oprócz tego, że znajduje się w łatwo dostępnym obszarze, Palmeiras oferuje warunki, które sprawiają, że jest odpowiednia dla użytkowników o ograniczonej sprawności ruchowej.

Kompleks ten podzielony jest na dwa obszary: z jednej strony sekcja basenowa z jednym basenem dla dorosłych, a drugim dla dzieci, a z drugiej strony żwirowa plaża, dość charakterystyczna dla wyspy. Aby zapewnić, że odwiedzający mogą cieszyć się tym miejscem czując się całkowicie zrelaksowani i bezpieczni, ten kompleks kąpielowy ma ratownika i punkt pierwszej pomocy.

Palmeiras oferuje również kilka innych udogodnień, takich jak szatnie, prysznice, toalety i przyjemna restauracja. Na koniec należy zauważyć, że doskonała jakość wody na plaży została uznana przez błękitną flagę.