Plaża Ribeira das Galinhas położona jest w miejscowości Paul do Mar, jest jedną z najpopularniejszych na zachodnim wybrzeżu Madery. Jego dobrze znana, żywa i swobodna atmosfera wiele do tego przyczynia.
 
Uwodzicielska plaża Ribeira das Galinhas jest kamienistą plażą i skąpana jest w krystalicznie czystej wodzie, z ciepłymi temperaturami praktycznie przez cały rok. Jej spokojne otoczenie jest idealne dla tych, którzy chcą cieszyć się relaksującymi chwilami nad morzem.
 
Chociaż nie jest strzeżona,  ma szereg udogodnień, które sprawiają, że kąpiel jest wygodniejsza i bogatsza. Odwiedzający mogą zatem liczyć na infrastrukturę pomocniczą, taką jak bar, miejsce do opalania, parasole i prysznice.
 
W pobliżu znajduje się również kilka barów z  przyjemną atmosferą oraz restauracje, które oferują doskonałe świeże produkty z lokalnych obszarów rolniczych i, oczywiście, słynne ryby tego wybrzeża.
 
Należy również wspomnieć, że plaża Ribeira das Galinhas jest bardzo popularna wśród surferów. Biorąc pod uwagę warunki, ten ośrodek kąpielowy gościł już kilka zawodów surfingowych.