Jest to niewątpliwie jedno z najbardziej urokliwych naturalnych miejsc na wschodnim wybrzeżu Madery. Otoczenie plaży Ribeira do Natal jest dość wyjątkowe, naznaczone imponującą obecnością zielonych gór, które ją osłaniają, kontrastując z czystym błękitnym morzem.

Cała długość tej zatoki, położonej w gminie Machico, jest wyznaczona przez promenadę, która łączy ją z Caniçal. Ta trasa jest idealna do joggingu lub wędrówek w towarzystwie zapierającego dech w piersiach morskiego krajobrazu.

Chociaż nie jest dobrze znana plaża, to ma wszystkie niezbędne udogodnienia do przyjemnej kąpieli., m.in.  leżaki i parasole (rozmieszczone w dużej strefie do opalania), nadzór w sezonie kąpielowym, bar i parking.

Ponadto plaża Ribeira do Natal jest skąpana w czystych i łagodnych wodach, których światowej klasy jakość została nagrodzona w 2016 roku klasyfikacją „Gold” przez QUERCUS. Pozycja obowiązkowa w regionie dla tych, którzy chcą ochłodzić się w morzu i cieszyć się relaksującym dniem w harmonii z naturą.

Punkt widokowy Balcões to fantastyczne miejsce z którego roztacza się szeroki widok na dolinę Ribeira da Metade. Jest to widok o monumentalnych proporcjach, zdominowany przez las Laurissilva.
 
W dni z dobrą widocznością można zobaczyć centralny masyw górski wyspy, gdzie wyróżniają się Pico do Areeiro, Pico das Torres i Pico Ruivo.
Oprócz tego należy również zwrócić uwagę na Penha d’Águia, swoistą formację geologiczną.
 
Aby dotrzeć do punktu widokowego Balcões, należy wybrać się krótkim szlakiem o długości 1,5 km.
Vereda dos Balcões zaczyna się w Ribeiro Frio, a następnie podąża za Levada da Serra do Faial, przecinając typowe gęste lasy Laurissilva.
Wrażenia z wędrówek upiększa egzotyczna roślinność.
 
Punkt widokowy Balcões jest idealnym miejscem do kontaktu z gatunkami drzew endemicznych dla Madery, z rodziny Lauraceae, takimi jak drzewo laurowe (Laurus novocanariensis), Til (Ocotea foetens), mahoń maderski (Persea indica) lub drzewo konwalii (Clethra arborea).
Oprócz tego istnieją również egzotyczne gatunki drzew liściastych, takie jak dąb (Quercus robur) i klon (Platanus x acerifolia).
 
Wreszcie, punkt widokowy Balcões oferuje możliwość spotkania (a czasem nawet interakcji) z niektórymi gatunkami ptaków, takimi jak endemiczna zięba (Fringila Coelebs madeirensis).