Wbrew pozorom na Maderze znajduje się wiele miejsc do kąpania. Począwszy od od plaż (niestety w zdecydowanej większości kamienistych), poprzez kompleksy kąpielowe, gdzie można skorzystać z basenów i nierzadko także z plaż, na najbardziej spektakularnych basenach naturalnych kończąc.

Plaże piaszczyste

Ze złotym, miedzianym lub czarnym piaskiem, naturalnym lub importowanym, piaszczyste plaże Madery są idealnym miejscem na relaks i nurkowanie w ciepłych wodach Atlantyku. Odkryj ich uroki.

Porto Santo znane jest z plaż o złocisty piasku, który na niektórych plażach wyróżnia się właściwościami leczniczymi. Jest to raj dla osób, które nie wyobrażają sobie wypoczynku bez piaszczystych plaż.

Plaże kamieniste

Czarne żwirowe plaże Madery, skąpane w krystalicznie czystym morzu, dominują na całej wyspie i stanowią malownicze tło dla krajobrazów. Przyjdź i zrelaksuj się w tych wyjątkowych kąpieliskach.

Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, przyznać trzeba, że jest z czego wybierać.

Baseny naturalne

Naturalne baseny to niezwykłe miejsca do zażywania kąpieli. Swą niezwykłość zawdzięczają nie tylko fantastycznej scenerii – często są uformowane przez lawę wulkaniczną, lecz przede wszystkim za sprawą krystalicznie czystej Oceanicznej wody.