Położony na najbardziej wysuniętym na zachód krańcu Madery, punkt widokowy przy latarni w Ponta do Pargo oferuje panoramiczny widok na Atlantyk i formacje skalne, które wyznaczają całe jej otoczenie. Jest to wyjątkowe miejsce, które zasługuje na uważną wizytę.
 
Ten punkt widokowy znajduje się w Ponta da Vigia, najbardziej na zachód wysuniętym przylądku wyspy. Stoi na szczycie klifu na wysokości 290 metrów, z którego roztacza się widok na okoliczny obszar przybrzeżny, oznaczony imponującymi klifami i ciekawymi miejscami, takimi jak Achadas da Cruz,, nieopodal Porto Moniz.
 
Zgodnie z nazwą, lokalizacja punktu widokowego przy latarni w Ponta do Pargo jest naznaczona obecnością zabytkowej latarni morskiej. Ta infrastruktura, która dominuje na szczycie klifu, została uruchomiona w czerwcu 1922 roku. Wieża ma 14 metrów wysokości, a światło znajduje się na wysokości 312 metrów.
 
Został sklasyfikowany przez rząd regionalny jako dziedzictwo o wartości lokalnej. Obok punktu widokowego latarni morskiej Ponta do Pargo znajduje się również małe muzeum. Stworzone w 2001 roku, wystawia prace związane z latarniami morskimi Madery, a także fotografie i dokumentację poświęconą temu tematowi.