Punkty widokowe na Maderze

Eksploracja archipelagu to możliwość napełnienia oczu szeregiem niezrównanych scenerii. Z punktów widokowych Madera zachwyca krajobrazami z konturami kinematograficznymi, które zawsze są zaskakujące.

Północne wybrzeże

Szukasz wyjątkowych perspektyw? Północne wybrzeże Madery łączy w sobie piękno i mistycyzm, oferuje kompozycje kinematograficzne. Odkryj najbardziej fantastyczne miejsca obserwacyjne.

Na Maderze znajdują się niezliczone punkty widokowe, rozrzucone po całej wyspie, jak otwarte okna na żywe, malownicze obrazy, prawie zawsze zdominowane przez obecność Natury. Biorąc pod uwagę chropowaty orograficzny zarys archipelagu, w niezliczonych zakątkach znajduje się wiele panoramicznych widoków.

Południowe wybrzeże

Krystalicznie czysty błękit naszych wód, przycinający krętą linię brzegową, zasługuje na obserwację z różnych perspektyw. Odwiedź punkty widokowe południowego wybrzeża, sfotografuj i podziel się oszałamiająco pięknymi zdjęciami.

Z punktów widokowych na Maderze można podziwiać wspaniałość najwyższych szczytów, gęstość terenów zielonych, które charakteryzują tysiącletni las Laurissilva, tarasowe pola uprawne (słynne „poios”), strumienie i wodospady, które wiją się przez góry, postrzępione klify wybrzeża lub, oczywiście, krystalicznie czyste głębiny Atlantyku, jako tło dla życia, które toczy się na tych wyspach.

Wschodnie wybrzeże

Jeśli szukasz widoków, które kontemplują piękno Madery, punkty widokowe wschodniego wybrzeża charakteryzuja się tętniącą różnorodnością naturalną i geologiczną.

Niezależnie od tego, czy znajdują się w najwyższych górach w regionie, obok „fajã”, czy dostępne za pomocą lewad, które przecinają doliny, wiele punktów widokowych Madery trzeba zobaczyć. Przyjdź i ciesz się różnorodnością krajobrazów.

Zachodnie wybrzeże

Chcesz cieszyć się wyjątkowymi krajobrazami? Punkty widokowe usytuowane wzdłuż zachodniego wybrzeża to połączenie miejsc widokowych z rekreacyjnymi, roztaczają się z nich się wspaniałe widoki na góry i morze.

Centralne pasmo górskie

Głębokie doliny, bazaltowe groble i klify, z morzem i chmurami zaglądającymi przez skały… Przyjdź i odkryj życie na wysokości powyżej 1400 m.