Rocha do Navio to położony w gminie Santana, punkt widokowy, oferujący odwiedzającym niezakłócony widok na Ocean Atlantycki i otaczający region przybrzeżny.
 
Krajobraz punktu widokowego Rocha do Navio charakteryzuje się obecnością Ilhéu da Viúva, który wyróżnia się wysokością 94 metrów.
 
To miejsce o ważnym dziedzictwie botanicznym, część sieci Natura 2000, gdzie wyróżniają się charakterystyczne rośliny makaronezyjskich klifów oraz niektóre gatunki występujące wyłącznie na tym archipelagu.
 
Punkt widokowy Rocha do Navio oferuje dostęp do rezerwatu przyrody Rocha do Navio, nazwanego na cześć wraku holenderskiej łodzi w 19 wieku. Do rezerwatu można dojść poprzez stromą ścieżkę w skale.
 
Jest to morski rezerwat  ograniczony między Ponta do Clérigo i Ponta de São Jorge, w tym również wspomnianą Ilhéu da Viúva, a także Ilhéu da Rocha das Vinhas.
Ten obszar chroniony, do którego można również dotrzeć kolejką linową, ma wielką wartość rekreacyjną, ale także naukową, biorąc pod uwagę zachowane tu dziedzictwo przyrodnicze.
 
Punkt widokowy Rocha do Navio jest zatem idealnym miejscem, aby otoczyć się naturalnym pięknem Madery.