Do plaży Salemas można dostać się tylko na pieszo, to prawdziwy naturalny raj, który ujawnia się szczególnie podczas odpływu. W tym czasie można zaobserwować wygląd licznych naturalnych basenów, z żywym turkusowym błękitem.
 
Ta ukryta oaza znajduje się w północnej części Porto Santo, w Porto das Salemas. Jest to mała zatoczka otoczona wspaniałą scenerią skał i naturalnych basenów.
 
Aby się tu dostać, kieruj się na Fonte da Areia, a następnie za znakami na Porto das Salemas. Następnie polną drogą, aż dotrzesz do otwartej przestrzeni, gdzie zaleca się zaparkowanie samochodu. W tym miejscu zaczyna się piesza wędrówka, stromą trasą, gdzie znajdują się luźne kamienie. 
 
Na miejscu znajduje się kilka słomianych parasoli, stoły piknikowe i miejsce do grilowania.  Możesz także użyć jednej z wielu skał, aby rozłożyć ręcznik, a następnie wyruszyć na odkrywanie tego raju.
 
Warto zanurzyć się w półprzezroczystych wodach basenów Salemas Beach, niektóre z piaszczystym dnem. Ale ważne jest również, aby poświęcić czas na obserwację interesujących zjawisk geologicznych, które uzupełniają otoczenie.