Sklasyfikowany jako zabytek o znaczeniu miejskim od 1994 roku, Solar dos Herédia, Ribeira Brava, jest istotnym elementem dziedzictwa historycznego i architektonicznego zachodniego wybrzeża Madery.

Ten słynny budynek Ribeira Brava znajduje się w centrum miasta. Był domem Francisco Correia Herédia, założyciela gminy i wicehrabiego Ribeira Brava. W rzeczywistości historia Solar dos Herédia, Ribeira Brava, ma ponad dwieście lat.

Został zbudowany między końcem XVIII wieku a początkiem XIX wieku, zachowując niektóre cechy architektoniczne typowe dla pałaców tamtych czasów. Ponadto obejmuje bardzo duży ogród na świeżym powietrzu, który mieści dużą różnorodność gatunków botanicznych.

Od 1980 roku Solar dos Herédia, Ribeira Brava, stał się siedzibą lokalnego ratusza. Wykorzystaj w pełni swój czas w tym interesującym miejscu, aby odwiedzić główny kościół parafialny, znany również jako kościół São Bento, który znajduje się w pobliżu.

Jest to XVI świątynia z cechami manuelińskimi, manierystycznymi i barokowymi. Wewnątrz mieści się bogata kolekcja obrazów, rzeźb, złotnictwa i złoconych rzeźb w drewnie.