Punkt widokowy Terra Chã oferuje panoramiczny widok na najbardziej charakterystyczne miejsca Porto Santo, takich jak miasto Vila Baleira, Ilhéu de Cima lub Pico Branco.
 
Punkt widokowy położony jest na wschodnim wybrzeżu wyspy i znajduje się na obszarze zintegrowanym z europejską siecią obszarów mających znaczenie dla Wspólnoty: siecią Natura 2000.. W pobliżu znajduje się również kamienny dom, który służy jako wsparcie dla zespołu odpowiedzialnego za reintrodukcję endemicznych roślin i prowadzenie badań naukowych.
 
Dla miłośników pieszych wędrówek wizyta w punkcie widokowym Terra Chã może być idealnym pretekstem do spaceru jednym z najbardziej znanych szlaków na wyspie: szlakiem Pico Branco e Terra Chã.

 

Jest to szlak o długości 2,7 km, który prowadzi do Pico Branco. Jest to drugi najwyższy szczyt w Porto Santo, na wysokości 450 metrów, a jego nazwa wynika z istnienia kolumny z białego kamienia i wielu białych porostów znanych jako „urzela” (Rocella sp.). Uważa się, że ta trasa została stworzona do transportu produktów rolnych przy pomocy osłów.