Historia i tradycje Madery są dziedzictwem o niezrównanym znaczeniu dla wyspy. Venda Velha, w Funchal, to miejsce, które z dumą zachowuje tę pamięć, oferując odwiedzającym prawdziwą podróż przez kulturę Madery.
 
Znajduje się przy Rua de Santa Maria, przestrzeń ta zamierza odtworzyć typową atmosferę społecznego i handlowego miejsca spotkań z początku 20 wieku. „Venda” zawsze była miejscem spotkań towarzyskich. Poza tym, że była to „tasca” (tawerna), to tutaj zostawiano i odbierano wiadomości, czytano gazety i sprzedawano szeroką gamę produktów regionalnych.
 
Z czasem te „vendy” zniknęły z miasta, więc Venda Velha jest przestrzenią, która przypomina tę maderską tradycję, dostosowując ją do współczesności. To więcej niż muzealna ingerencja, przestrzeń ta oferuje odwiedzającym możliwość cieszenia się chwilami zabawy i interakcji, a także najlepszymi lokalnymi produktami.
 
Stara dekoracja, naznaczona meblami i przedmiotami pochodzącymi z tamtych czasów, nadaje Venda Velha niepowtarzalną atmosferę. Jest to idealne miejsce, aby cieszyć się tradycyjną „ponchą”, świeżo przygotowaną ze świeżych owoców i, oczywiście, tradycyjną brandy z trzciny cukrowej.