Położony przy starej drodze łączącej São Vicente z Seixal jest jednym z najbardziej znanych (i najchętniej udostępnianych w mediach społecznościowych) miejsc na północnym wybrzeżu Madery. Mowa o symbolicznym wodospadzie Véu da Noiva, którego piękno można podziwiać z punktu widokowego Véu da Noiva.
Wodospad, który spada ze zbocza w kierunku morza, został tak nazwany ze względu na jego wysokość i obfitość wody, która z niego tryska. Przypomina więc romantyczny welon sukni ślubnej, kontrastujący z zielonym otoczeniem.
Ten wodospad jest w rzeczywistości zawieszonym ujściem Ribeira de João Delgado, wynikiem szybkiego cofania się wybrzeża z powodu procesu erozji pionowej. Jego elegancja jest nie do opisania i jako taka przyciąga coraz większą liczbę ciekawskich ludzi do tego punktu widzenia.
Niemniej jednak punkt widokowy Véu da Noiva jest również dobrym miejscem do kontemplacji ogromu Oceanu Atlantyckiego, a także typowych porośniętych roślinnością klifów na północnym wybrzeżu Madery. Jest to miejsce o którym trudno zapomnieć, gdzie Natura rządzi i zaskakuje.