To jest bardzo dobre pytanie, które bardzo często zadajecie. Odpowiedź na nie nie na pierwszy rzut oka wydaje sie być bardzo prosta.

Madera jest doskonałym miejscem do odwiedzenia przez cały rok! Panuje tutaj łagodny klimat, średnie temperatury wahają się między 18 ° C a 25 ° C. Wybór zależy jednak od osobistych celów lub rodzaju wakacji, których szukasz. Rzućmy okiem na różne opcje:


Styczeń

Wraz z rozprzestrzenianiem się zimna w głównych stolicach Europy wielu turystów rozpoczyna rok od wizyty na wyspie. Szukają słońca, widoku na morze i tras trekkingowych. Ponadto wyspę zdobi świąteczne oświetlenie, zwykle do 6 stycznia. To długi i atrakcyjny miesiąc zarówno na podróż, jak i zakwaterowanie. Temperatura morza wynosi 19 ° C, co jest jednym z najbardziej pożądanych miesięcy do surfowania na Maderze !


Luty

Zwykle jeden z najzimniejszych miesięcy w roku, ale dzięki subtropikalnej pogodzie na Maderze możesz cieszyć się słonecznymi dniami i wędrować lewadami , wybrać się na przejażdżkę łodzią lub jeepem. To niektóre z opcji aby cieszyć się mini- wakacjami  czy w walentynkami. Luty to miesiąc karnawału, który na wyspie przeżywany jest bardzo intensywnie w towarzystwie wielu osób, które spotykają się na wieczorach tematycznych i paradach, przynosząc radość dla dzieci i dorosłych – baw się dobrze!


Marzec

To dobry miesiąc na wyciszenie. Ciesz się gościnnością na Maderze, w jednym z hoteli na Maderze lub hotelu SPA . Wybierz się na Porto Santo do, skorzystaj ze wspaniałych zabiegów talasoterapii i psammoterapii  i odkryj uroki tej złotej wyspy – zrelaksuj się…


Kwiecień

Madera w kwietniu to na międzynarodowe wydarzenie – MIUT – słynny wyścig biegowy, który przecina wyspę z północnego zachodu na południowy wschód, najwyższe szczyty gór na wyspie. Przez cały rok jest wiele możliwości do aktywności  na świeżym powietrzu , a także w wodzie oraz obserwowanie wielorybów. Ciesz się Świętami Wielkanocnymi, odkrywaj wyjątkowe miejsca na Maderze i podróżuj niezwykłymi drogami. Deszczowe dni są idealne do odwiedzenia muzeum lub degustacji wina z Madery!


Maj

Kwiaty obficie zdobią w ogrody i na słynny Festiwal Kwiatów, jedną z głównych atrakcji wyspy. W tym miesiącu odbywa się wiele inicjatyw kulturalnych: Europejska Noc Muzeów , Festiwal Muzyki Aleste i Targi Książki w Funchal. W tym miesiącu można również zobaczyć klasyczne samochody na Maderze w Classic Car Revival , mało kto wie, ale Madera jest regionem o największej liczbie takich samochodów w Portugalii!


Czerwiec

Poznaj główne atrakcje Funchal, oraz fajerwerki, które rozświetlają niebo w każdą sobotę miesiąca podczas festiwalu AtlanticCzerwiec to także miesiąc, w którym odbywają się dwa międzynarodowe wydarzenia: Trans Madeira (kolarstwo górskie) i  Madeira Canyoning Meeting . Zanurz się w przyrodzie, wybierz się na spacery na szczyty górskie wyspy, wdychaj świeże powietrze w Lesie Laurowym i zrelaksuj się przy nabrzeżu … Temperatury zaczynają rosnąć, sprzyjając wycieczkom na plażę i aktywności na Oceanie Atlantyckim.


Madera jest doskonałym miejscem do odwiedzenia przez cały rok! Panuje tutaj łagodny klimat, średnie temperatury wahają się między 18 ° C a 25 ° C. Wybór zależy jednak od osobistych celów lub rodzaju wakacji, których szukasz. Rzućmy okiem na różne opcje:

Lipiec

To sezon festiwalu muzycznego! Funchal Jazz The Opening Lato i koncertów, kóre są jednymi z najbardziej poszukiwanych na letnich impreza. W tym okresie warto wybrać się na maderskie plaże które są raczej kamieniste, ale bardzo pięknie położone. Warto wybrać się na Porto Santo, tutaj znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż Portugalii. 


Sierpień

Spędzaj dni opalając się w najlepszych basenach na wyspie. W całym regionie odbywają się targi gastronomiczne i letnie festyny, podczas których można zapoznać się z lokalnymi tradycjami. Ciesz się rodzinnymi wakacjami na Maderze – jest to idealne miejsce!


Wrzesień

Wrzesień to miesiąc związany z winobraniem, jest to doskonała okazja na wakacje w winnicy, skropiona smakami, tradycjami i degustacją wina. W tym czasie na Maderze odbywa się Festiwal Wina, podczas którego można uczestniczyć w winobraniu i dalszym wytwarzaniu tego niezwykłego trunku. Porto Santo z kolei odtwarza epokę XV wieku z teatrem, grami, muzyką i gastronomią na festiwalu w Colombo.


Październik

Nature festival to najpopularniejsza impreza jaka odbywa się w październiku, pozwala cieszyć się zajęciami na powietrzu, wszystkie bezpłatnie przez cały tydzień (z zastrzeżeniem rejestracji w Oficjalnym Biurze Turystyki). Jeśli lubisz robić zdjęcia, Madera ma niezliczone miejsca gdzie można zrobić fantastyczne zdjęcia. Ci którzy zgłodnieli znajdą też wiele innych miejsc, w których możesz odkryć … egzotyczne owoce, typowe potrawy i poncha to niektóre z innych aktywów wyspy, dostępne przez cały rok.


Listopad

Podróżuj malowniczymi drogami Madery, by odkrywać okolicę. Zaskocz olśniewające widoki z kolejek linowych i rozkoszuj się pięknem 4 rezerwatów przyrody. W listopadzie niebo ma wiele odcieni różu, co pozwala oglądać najpiękniejszy wschód słońca …


Grudzień

Rok kończy się wielką imprezą – Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem. Światła, szopki, msze, jarmarki bożonarodzeniowe do tego fajerwerki, które oczarowują i bawią turystów oraz mieszkańców z niezrównanym świątecznym duchem i gościnnością…


Wpis powstał we współpracy z visitmadeira i madeiraallyear.

Te artykuły mogą Cię zainteresować