Architektura

Madera ma różnorodne dziedzictwo architektoniczne o wielkim znaczeniu historycznym. Ich zabytki wzbogacają wizytę w miastach i miasteczkach tej atlantyckiej perły. Przyjdź i zobacz ich!

Północne wybrzeże

Wypełnione kultowymi zabytkami, północne wybrzeże jest warte odkrycia. Zanurz się w kulturze Madery, odwiedzając te miejsca.

Jeśli można z przekonaniem powiedzieć, że ten atlantycki archipelag jest pływającym ogrodem, to słuszne jest również stwierdzenie, że jest to również prawdziwy skansen. Dzieje się tak dlatego, że dziedzictwo budowlane wysp oferuje nieocenioną wartość ulicom swoich miast. Zabytki Madery odzwierciedlają kulturowe, architektoniczne i artystyczne bogactwo sześciu wieków historii.

Południowe wybrzeże

Bogactwo architektoniczne archipelagu zamieszkanego od ponad 600 lat jest łatwo zauważalne przez każdego, kto odwiedza Funchal.

Pomiędzy pałacami, posągami, fortecami, klasztorami, kościołami, fontannami, sanktuariami lub teatrami, odwiedzający tę wyspę mają wiele do odkrycia, odkrycia i kontemplacji. Zabytki Madery są bardzo zróżnicowane ze względu na czas ich budowy, ale także ze względu na wpływy stylistyczne z różnych zakątków świata. To ważne dziedzictwo kulturowe zostało zbudowane podczas swojej świeckiej podróży historycznej, aby spełniać bardzo różne role.

Wschodnie wybrzeże

Dowiedz się więcej o dziedzictwie kulturowym gmin Machico i Santa Cruz i odkryj miejsca pełne historii.

Tak więc na całym archipelagu znajdują się forty, zbudowane w celu ochrony ludności przed częstymi atakami korsarzy, pałace z bujnymi ogrodami, które służyły wymaganiom europejskiej arystokracji lub posągi i popiersia, które celebrują niektóre z najważniejszych momentów i osobowości historii Madery.
 

Zachodnie wybrzeże

Podczas wizyty na zachodnim wybrzeżu nie przegap dwóch ważnych budynków.